HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Çorlu´yu 7/24 İzleyebilirsiniz
Orjinal Resim

                Çorlu'da 5 farklı noktada konuşlandırılan canlı şehir kameraları hizmete girdi.

                Çorlu'da canlı şehir kamera uygulamasının devreye alındığını belirten Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Turgut Bolat, http://www.corlubelediyesi.tv/modul/kamera/ linkini tıklayarak ulaşılabilecek kameralar ile vatandaşların Çorlu'yu mobil olarak ya da bilgisayar ortamından izleyebileceklerini söyledi.

                5 ayrı noktada konuşlandırılan canlı şehir kameraları ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Bolat, "Kentimizde Atatürk Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Kumyol Caddesi, Nefes Park ve Nikâh Salonu'na konuşlandırdığımız kameralar ile vatandaşlarımıza evlerinde otururken dahi kentimizi izleme imkânı sunduk. 10 bin kişi aynı anda kameralarımızdaki canlı yayınları takip edebilecek.

                Nikâh Salonu'muzdaki kameradan ise Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında nikâhı kıyılacak çiftlerimizin açık rızaları doğrultusunda çevrimiçi yayın yapılarak çiftlerimizin nikâhlarına katılamayan yakınları ve sevenleri de nikâh merasimini canlı olarak izleme fırsatı bulacaklar.

                Kentimizde farklı noktalarda konuşlandıracağımız canlı şehir kameraları ile mevcut sayıyı artırmayı planlıyoruz. Kentinden uzak kalan değerli Çorlulu vatandaşlarımız canlı yayınlarımızı takip ederek bir nevi hasret giderme fırsatı da bulmuş olacaklar. Çorlu'muzu tanımayan ya da merak eden vatandaşlarımız ise bu kameralar sayesinde kentimizi yakından tanıma fırsatı yakalayacaklar." dedi.

Oluşturulma Tarihi :  1.02.2022 11:52:57
Okuma Sayısı : 10170